Участие в Международен филмов фестивал Directed by Youth

Невероятен момент за младите таланти от ПГД „Елисавета Вазова“!
На 03.04.2024, Радина Контева и Любена Драганова, ученички от 12 „Г“ клас, специалност „Графичен дизайн“, придружавани от инж. Мария Кичукова, представиха своя късометражен филм „Нападението“ на Международния Филмов Фестивал „Directed by Youth“ в гр. Солун. Този филм, който разглежда дълбоко влиянието на социалните медии върху младежите, е плод на тяхната съвместна работа със съучениците им Теодора Емилова и Борислав Янакиев.
Фестивалът стана платформа не само за показване на филми, но и за важни дискусии за социалните въпроси, които вълнуват младите хора днес – от психологическа изолация до приемането на различията. Проектът D.B.Y. цели да даде глас на младите чрез иновативния подход към документалното кино, подчертавайки необходимостта от социални промени.
Нека подкрепим тези млади гласове и работим заедно за свят, в който разнообразието и разбирателството са не само приети, но и ценени.