На 9 ноември в рамките на инициативата за засаждане на дъбови дръвчета край с. Негован, организирана от Клуб 200: Дъбче с бъдеще и Професионална гимназия по дизайн „Елисавета Вазова“ ученици, учители и родители от няколко столични училища се обединиха около каузата за създаване на по-зелено и устойчиво бъдеще. Събитието премина в изключително позитивна атмосфера, изпълнена с ентусиазъм и усмивки и събра множество участници, вдъхновени от идеята, че с общи усилия можем да променим света около нас.
Сред участниците се открои екипът на ПГД „Елисавета Вазова“, воден от директорката г-жа Даниела Шошова и заместник-директорката г-жа Анастасия Генова, както и ученици и преподаватели от 66. СУ „Филип Станиславов“. Включването на двете учебни заведения направи събитието не само мащабно, но и вдъхновяващо за всички присъстващи. Ръководството на 66. СУ, в лицето на директорката г-жа Десислава Миленова и заместник-директорката г-жа Светлана Проданова, активно подкрепи каузата и лично се включиха в засаждането. Присъствието на тези изтъкнати представители на училищата показа дълбоката ангажираност на образователната ни общност към изграждането на по-устойчива среда.
След вдъхновяващо обръщение от страна на ръководителите на училищата и инструктаж от председателя на Клуб „200: Дъбче с бъдеще“, участниците се заеха с почистване на терена и засаждане на над 400 дъбчета. Учениците и техните родители се включиха с неуморен ентусиазъм, а слънчевото време допълнително допринесе за положителната атмосфера. Присъствието на студентите от Студентския съвет на Лесотехническия университет добави професионална нотка към събитието, тъй като те оказваха помощ и съветваха участниците относно правилните техники на засаждане и последваща грижа за дърветата.
Инициативата постигна целите си не само чрез засаждането на дръвчета, но и като предостави на учениците и техните родители ценни знания за природата и важността на устойчивото развитие. По този начин всички участници усетиха удовлетворение от положените усилия, а учениците получиха безценен практически урок за грижата към околната среда. Преживяването беше не само полезно, но и изключително забавно и вдъхновяващо за всички присъстващи.