В ПГД „Елисавета Вазова“ вече има автоматичен дефибрилатор – дарение от фондация „Лазар Радков“, Спасителен клуб за бъдеще и Църковното настоятелство към храм „Успение Богородично“.
Част от педагогическия екип и по-големи ученици преминаха и обучение за работа с устройството, проведено лично от Лазар Радков. По време на срещата участниците научиха как се реагира в спешна ситуация и колко важни са първите минути при оказване на помощ.
Директорът на гимназията г-жа Даниела Шошова благодари за жеста, подкрепата и отношението към сигурността и живота на младите хора.
Искрено се надяваме никога да не се налага дефибрилаторът да бъде използван. Но сме спокойни, че вече сме една идея по-подготвени да помогнем, ако някога се наложи.