Среща с декана на факултет „Горска промишленост“ на ЛТУ

Среща с декана на факултет „Горска промишленост“ на ЛТУ

На 21 февруари в Професионална гимназия по дизайн „Елисавета Вазова“ имахме удоволствието да посрещнем проф. Димитър Ангелски, декан на Факултет „Горска промишленост“ (ФГП) към Лесотехническия университет (ЛТУ). Той, заедно с нашата бивша ученичка и настояща студентка в ЛТУ – Петя Илкова, се срещна с учениците, за да ги запознае с възможностите за продължаване на образованието им във висшето училище.

Като партньор на нашето училище, Лесотехническият университет предлага богато разнообразие от специалности, които дават възможност за професионална реализация в различни индустрии, свързани с дизайн, дървообработване, екология и природни науки:

  • Инженерен дизайн – съчетава креативност и технически умения за проектиране на мебели, интериори и различни продукти.
  • Горска промишленост – за тези, които се интересуват от дървообработване, мебелно производство и устойчиви технологии.
  • Ландшафтна архитектура – идеална за учениците, които обичат природата и искат да създават красиви и функционални зелени пространства.
  • Екология и опазване на околната среда – за бъдещи специалисти, които желаят да работят в сферата на екологичната устойчивост.
  • Агрономство и ветеринарна медицина – за онези, които се интересуват от работа със селскостопански култури и животни.

Какво предлага ЛТУ на своите студенти?

  • Модерни лаборатории и практически насочено обучение.
  • Възможности за стажове и работа в престижни компании.
  • Международни програми за обмен и специализации.
  • Перспективи за успешна реализация в различни професионални сфери.

На събитието присъства и директорът на гимназията – г-жа Даниела Шошова, която подкрепи инициативата и насърчи учениците да обмислят кариерното си развитие в сфери, свързани с изучаваните от тях специалности.

Специални благодарности на инж. Мария Кичукова, преподавател по интериорен дизайн, за организацията и реализацията на събитието!

Желаем успех на всички бъдещи студенти по пътя към тяхната мечтана професия!